Co jest wymagane do uzyskania kredytu?

Co jest wymagane do uzyskania kredytu?

Starając się o kredyt trzeba liczyć się z koniecznością przedstawienia dokumentów, które między innymi potwierdzają uzyskiwany dochód. Wyjątkiem są kredyty gotówkowe, które przyznawane są na dowolny cel i udzielane są bez zaświadczeń. Jednak większość kredytów wymaga dostarczenia dokumentów do wybranego banku np. Pekao S.A. zaświadczenie o zarobkach.Jakie dokumenty trzeba przedstawić?

Najbardziej skomplikowana procedura występuje przy kredytach hipotecznych. Przy takich kredytach konieczne jest przedstawienie:

- zaświadczeń o dochodach,

- potwierdzenia zatrudnienia,

- dokumentów dotyczących zabezpieczenia kredytu.

W wielu przypadkach przy kredytach hipotecznych konieczne jest posiadanie żyrantów. Wówczas trzeba dostarczyć do banku również informacje finansowe dotyczące żyrantów.Zaświadczenia o zarobkach przy kredytach gotówkowych

Starając się o kredyty gotówkowe często również trzeba przedstawić informacje finansowe. Najczęściej jest to wymagane w przypadku starania się o większe kwoty. Wówczas pekao sa zaświadczenie o zarobkach jest potwierdzeniem formy uzyskiwanego dochodu oraz wysokości dochodu, który regularnie się uzyskuje. Dochody bezpośrednio wpływają na zdolność kredytową. Im wyższa jest zdolność kredytowa, tym można liczyć na łatwiejsze uzyskanie wyższych kwot kredytu.

W zależności od procedur w konkretnym banku sposób dostarczenia informacji finansowych może być odmienny. W wielu bankach wystarczy dostarczenie wyciągów z kont bankowych, które potwierdzają regularnie wpływające na rachunek dochody. Wymagane może być przedstawienie informacji w formie deklaracji podatkowej z zeszłego roku.