Rehabilitacja kolana - potrzebuję jej czy nie?

Rehabilitacja kolana - potrzebuję jej czy nie?

 Każde uczucie bólu czy ucisku w okolicach kolana wymaga zwykle nie tylko rehabilitacji, ale przede wszystkim – konsultacji medycznej z odpowiednim spec listą. To on sprawdzi, jakie są przyczyny i skieruje na odpowiednie zabiegi.


Rehabilitacja kolana https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/ – w domu czy w gabinecie?


O ile ból nie jest spowodowany groźnym urazem czy chorobą, prawdopodobnie rehabilitacja kolana będzie ograniczać się do odpowiednio dobranych ćwiczeń, wykonywanych w domu czy podczas spacerów. Ruch, nawet utrudniony, jest niezbędny, aby powrócić do pełni sprawności. Obecnie rehabilitacja kolana składa się właśnie z grupy ćwiczeń oraz dodatkowych zabiegów z zakresu fizjoterapii, np. masażu czy laserów. To, jakie zabiegi będą konieczne, ustalisz już podczas pierwszej wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym.


Profilaktyczna rehabilitacja kolana – czy to możliwe?Profilaktyki nigdy dość. Nawet jeśli rehabilitacja kolana ogranicza się do wykonywania konkretnych ćwiczeń, warto z nich korzystać również po ustąpieniu objawów bólowych dla zachowania pełnej sprawności przez długi czas.